Pages Menu
Categories Menu

Dodane w Wrz 4, 2014 in Newsy, Samochody | 0 komentarzy

III generacja Kia Sorento 2015

Już 3 października, podczas tegorocznych targów motoryzacyjnych w Paryżu, ujrzymy III generację popularnego SUV-a koreańskiego producenta, Kia Sorento.

Jakich zmian dokonano w stosunku do poprzedniej wersji? Rozmiary auta uległy powiększeniu. I tak III generacja ma 4780 mm długości (wzrost o 95 mm), 1890 mm szerokości (wzrost o jedyne 5 mm), 2780 mm rozstawu osi (o 80 mm więcej niż w II generacji). Powiększenie to odbiło się pozytywnie na ilości oferowanego miejsca w kabinie, która stała się znacznie przestronniejsza. I pomimo zmniejszenia linii dachu o 15 mm, zachowano wystarczającą ilość miejsca dla nóg wszystkich pasażerów z trzech rzędów siedzeń.

Przedstawiciele KIA podkreślają, że ten model jest dużo bardziej cichy, mocniejszy i bardziej wyrafinowany niż model z II generacji. Dzięki wzmocnionemu podwoziu ma stanąć w szranki z takim rywalem jak Volvo XC90.

Do wykończenia wnętrza użyto wysokiej jakości materiałów, czyniąc je eleganckim. Pogrubiono o 29% deskę rozdzielczą, tym samym wyciszając wnętrze o około 6% w stosunku do poprzedniego modelu oraz poprawiono zamocowanie silnika ograniczając jego wibracje.

Nowa KIA Sorento oferuje także innowacyjne systemy bezpieczeństwa w postaci np. systemu podglądu otoczenia samochodu wykonującego manewr parkowania (Around-View Monitor) czy systemu, który w momencie wykrycia w przybliżeniu kluczyka elektronicznego automatycznie otwiera tylną klapę nadwozia.

Na obecną chwilę nie jest do końca pewne w jakiej gamie silnikowej oferowany będzie KIA Sorento, gdyż informacje są sprzeczne – od dwóch do pięciu. Pewne jest, że jednym z tych silników będzie wysokoprężny i 2.2 litrowy silnik diesla (przyśpieszenie od 0 do 100 km/h w 9.5 sekundy) oraz 2.4 litrowy silnik benzynowy GDI.

Cena auta (w Wielkiej Brytanii) zaczynać się będzie od 25 tysięcy funtów.

Tagi: , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.