Pages Menu
Categories Menu

Dodane w Wrz 11, 2017 in Samochody | 0 komentarzy

Jaki używany samochód dla kobiety?

Polki stanowią dużą grupę użytkowników dróg w kraju. Kobiety to ok. 30% polskich kierowców i ta liczba stale rośnie. Producenci samochodów często biorą, więc pod uwagę ich potrzeby przy produkowaniu aut.

Na rynku pojawia się coraz więcej modeli aut tworzonych specjalnie dla tej grupy klientów. Dla kobiet duże znaczenia ma estetyka auta, funkcjonalność wnętrza oraz bezpieczeństwo i komfort jazdy. Stawiają także na jakość i ekonomię jazdy oraz moc silnika.

Dla kobiet samochód ma ułatwiać codzienne życie. Wybierając samochód dla siebie polki dobierają go indywidualnie do swoich potrzeb i stosownie do funkcji, jaką ma on pełnić. Różne modele wybierze studentka, matka czy bizneswoman.

Kobiety lubią auta małe zwinne i ładne albo duże i bogato wyposażone.

Zwinne i ładne

Młode kobiety z dużych miast często decydują się na modele o kobiecych kształtach, nowoczesne i dobrze wyglądające. Ważne jest dla nich niewielki rozmiar auta, by sprawnie poruszać się po zakorkowanych drogach i móc zaparkować w każdym miejscu. Głównie stawiają tu na Mini Coopera, Fiata 500 czy Opla Adama. Ich ceny kształtują się na rynku wtórnym w granicach 20-25 tysięcy złotych. Tańszą propozycją może być Ford KA, który ma ciekawą stylistykę i można go dostać w dobrym stanie w roczniku np. 2004 w cenie około 10 tysięcy złotych. W podobnej cenie można dostać młodszą ok. 10 letnią Toyotę Yaris, która jest wyjątkowo zwrotna i dynamiczna, dzięki czemu kobiety chętnie ją wybierają.

Duże i bogate

Kobiety sukcesu wybierają auta z wyższej półki. Lubią drogie i luksusowe samochody. Ta grupa użytkowniczek wybiera auta typu Jaguar XF o drapieżnej sylwetce dzikiego kota lub sportowe Audi TTS. Za taki samochód polki muszą zapłacić około 150 tysięcy złotych.

Kobiety, które mają dzieci stawiają natomiast w pierwszej kolejności na bezpieczeństwo i wygodę jazdy pasażerów. Lubią duże i solidne samochody. Sprawdza się dla nich combi, VAN, ale coraz częściej stawiają także na SUV-y. Auto ma być dla nich praktyczne, dlatego jego wielkość jest ogromną zaletą. Do wyboru mają Peugeot 3008, za którego na rynku wtórnym można zapłacić już około 50 tysięcy złotych. Innym wybieranym modelem jest Hyundai IX35. Jest przestronny i wygodny. Sprawdzi się dla większej rodziny. Rocznego można nabyć w cenie od 70 do 100 tysięcy złotych.

Kobiety są szczególnie uważne przy wyborze auta na rynku wtórnym. Zdecydowanie wolą skorzystać z pomocy fachowców i kupić auto z dobrego salonu samochodowego niż z prywatnego ogłoszenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.