Pages Menu
Categories Menu

Dodane w Cze 10, 2015 in Newsy, Samochody | 0 komentarzy

Nowe usługi w autach Opla

opel

Jeden z popularniejszych niemieckich producentów samochodów, firma Opel poinformowała o planowanej integracji telefonu z produkowanymi przezeń samochodami. Wszystko dzięki usługom Apple CarPlay i Android Auto, które wkrótce zaczną wspierać kierowców poruszających się nowymi modelami Astry czy Zafiry.

Korzystanie z możliwości Apple CarPlay i Android Auto zapewnia multimedialny system IntelliLink.

Na lato 2016 roku planowana jest konfiguracja systemu R 4.0 Intellilink ze smart fonem dzięki usługom Apple CarPlay i Android Auto. W dalszych planach przewiduje się integrację przez Android Auto dzięki systemom Touch R 700 oraz Navi 900 IntelliLink.

Apple CarPlay to system stworzony z myślą o posiadaczach iPhone’ów, który zapewni korzystanie z funkcji popularnych smartfonów podczas jazdy autem, bez potrzeby odrywania rąk od kierownicy. Wszystko dzięki asystentowi głosowemu Siri, reagującego na nasze komendy. Apple CarPlay umożliwi korzystanie z precyzyjnych map Apple’a, nawiązywanie połączeń, wysyłanie i odbieranie wiadomości tekstowych oraz głosowych, a także słuchanie muzyki. Wbudowany w deskę rozdzielczą ekran umożliwia dotykową i głosową obsługę urządzenia.

Android Auto zapewnia korzystanie z aplikacji Google Maps, Google Now oraz umożliwia komunikację głosową, m.in. za pośrednictwem WhatsApp czy Skype. Dodatkowo obsługuje popularne aplikacje muzyczne: Spotify i Google Play Music.

Podróż najnowszymi modelami samochodów marki Opel z dodatkowymii usługami na pewno będzie przyjemna i bezpieczna.

Tagi: ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.