Pages Menu
Categories Menu

Dodane w Lis 9, 2015 in Newsy | 0 komentarzy

Sentyment do fotoradarów

fotoradar

Cabezonication/bigstockphoto.com

Jak podaje „Dziennik Gazeta Prawna”, polscy kierowcy coraz przychylniej myślą o fotoradarach. Znienawidzone przez lata, głównie z powodu umieszczania ich w miejscach nie tyle niebezpiecznych, co dochodowych (dla budżetu gminnego), teraz cieszą się coraz większą akceptacją.

Takie rewelacje to wynik badań firmy BSM, przeprowadzonych na zlecenie Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego. Jak informuje „Dziennik Gazeta Prawna”, rośnie liczba Polaków pozytywnie oceniających wpływ fotoradarów na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego. Według danych płynących z ankiety, aż 55 proc. społeczeństwa popiera funkcjonowanie fotoradarów. Ten wynik oznacza wzrost w stosunku do poprzedniego roku o 11 proc. Spada także liczba osób negatywnie oceniających żółte budki ( z 40 proc. w 2014 roku do 35 proc. w roku obecnym).

Jak podaje „Dziennik Gazeta Prawna” , Polacy zaczęli dostrzegać zalety płynące z zamontowania na terenie kraju systemu służącego do odcinkowego pomiaru prędkości, który ma ruszyć w listopadzie.

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.