Pages Menu
Categories Menu

Dodane w Sie 14, 2012 in Samochody | 0 komentarzy

Audi A6 – podstawowe informacje

audi a6

kenjonbro, flickr

Audi A6 to samochód należący do segmentu klasy wyższej/średniej. Jest przestronny, funkcjonalny i pojemny. Posiada dwie wersje nadwoziowe: sedana i kombi.

Niemiecki koncern Audi zaczął jego produkcję w czerwcu 1994 roku. Samochód ten zaprezentowano jako Audi 100 C4. Jego początkową nazwę zmieniono później na Audi A6. Kierowcy, którzy kupili ten model mieli do wyboru dwie wersje nadwoziowe: 4-drzwiowego sedana oraz 5-drzwiowe kombi, a także 11 silnikowych: osiem benzynowych i trzy wysokoprężne. Maksymalna prędkość, do jakiej mogło się rozpędzić się ówczesne Audi A6 wynosiła 209 km/h. W 1997 roku zaczęto produkować drugą generację tych aut- C5. Nowe Audi posiadało szeroki wybór silników oraz wyposażenia, a także nowoczesny design w stylu Fastback. Jego maksymalna prędkość podniosła się do 250 km/h. Trzecią generację Audi A6 (C6) wprowadzono w 2004 roku. Od swojego poprzednika różniło się większą długością, a także posiadaniem nowego grilla i MMI – systemem kontroli oraz rozrywki. W 2011 roku wprowadzono jego następcę, którego oznaczono C7. Nowe Audi A6 posiada moc nawet do 313 KM oraz wiele zaawansowanych systemów elektronicznych, takich jak: system wyświetlania informacji na szybie samochodu czy możliwość łącznia się z internetem przez wi-fi. Jego bagażnik posiada aż 565 litrów (po złożeniu tylnej kanapy- 1660 l.). W wersji z silnikiem diesla pali 6-8 l., zaś w wersji benzynowej -10 l. Wszystkie wersje silnikowe Audi A6 C7 wyposażono w system start-stop.

audi a6 informacje

ExpoMeloneras, flickr

Audi A6 jest produkowane również w wersji sportowej- s-line oraz uterenowionej- allroad quattro.

W opinii swoich użytkowników samochód ten uchodzi za świetnie trzymający się na ostrych zakrętach, wygodny w podróżowaniu (nie straszne mu dziury na szosach) i bardzo bezpieczny (opcjonalny napęd na 4 koła, kapitalne hamulce). Niestety jego horrendalnych cen nie rekompensuje wysoki standard wyposażenia.

Audi A6 w 2005 roku zostało ogłoszone Światowym samochodem roku, a w 2011 roku- doskonałym autem klasy wyższej/średniej według rankingu magazynu Consumer Reports.

audi a6 kombi

M 93, flickr

Tagi: , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.