Pages Menu
Categories Menu

Dodane w maj 29, 2018 in Motosport | 0 komentarzy

Jazda quadem – przepisy

Quady to coraz popularniejsze pojazdy czterokołowe, na których spotkać można nawet dzieci. Niektórzy rodzice zapominają jednak, że tak jak każdy pojazd wyposażony w silnik, quad może stanowić zagrożenie dla osób, nie mających dużej wprawy w jeździe nim, a także że taką maszynę również obwiązują przepisy ruchu drogowego.

Czytaj dalej

Dodane w cze 23, 2014 in Motosport, Newsy, Samochody | 0 komentarzy

Peugeot 208 GTi 30th Anniversary

27-29 czerwca odbędzie się kolejna już edycja Goodwood Festival of Speed, który działa od 1993 roku, czyli od momentu ustanowienia festiwalu przez Charlesa Henry’ego Gordon-Lennoxa. Właśnie podczas tej imprezy zostanie zaprezentowana limitowana wersja samochodu ze stajni Peugeot, modelu 208 GTi. Okazja jest nie byle jaka, gdyż to właśnie model 205 GTi będzie obchodził swoje 30-te urodziny.

Czytaj dalej

Dodane w maj 22, 2014 in Motosport, Newsy | 0 komentarzy

Tor Formuły 1 w Gdańsku?

Formuła 1

Chuljae Lee, flickr

Dobra wiadomość dla wszystkich miłośników Formuły 1. W zeszłym tygodniu do władz miasta Gdańska wpłynął projekt budowy własnego toru wyścigowego Formuły 1, który ma powstać w ramach Narodowego Centrum Sportów Motorowych i Rekreacji. Autorem projektu jest niemiecki architekt i kierowca wyścigowy, Hermann Tilke. Na zorganizowanej z tej okazji II Konferencji, która odbyła się 12 maja w Centrum wystawienniczym Amber EXPO w Gdańsku, mogliśmy dowiedzieć się paru szczegółów związanych z ww. planami.

Czytaj dalej

Dodane w sty 30, 2014 in Motocykle, Motosport, Newsy | 0 komentarzy

Rewolucyjna manetka od Inoveli

Na początku tego roku francuska firma Inoveli zaprezentowała swój opatentowany wynalazek, który powstał w wyniku 5-letnich badań. Jak głosi sama firma, urządzenie to ma zrewolucjonizować sporty motocyklowe. Mowa tutaj o specjalnej manetce gazu, zbliżonej w działaniu do manetki wykorzystywanej w quadach. A urządzenie to zwie się Inoveli FV01.

Czytaj dalej