Pages Menu
Categories Menu

Dodane w lut 5, 2014 in Newsy | 0 komentarzy

Cameroon Challenge 2014

Kamerun

jbdodane, flickr

Rzadko kiedy udaje się połączyć pasję ze szczytnym celem, takim jak pomoc innym. Ale kiedy to się udaje, jest to wielkim powodem do radości. Takie zadanie postawiło przed sobą dwóch śmiałków, miłośników motocykli, Grzegorz Strojny, z zawodu psycholog, i Marcin Kucharski, z zawodu architekt wnętrz. Chciało by się rzecz – dwa różne zawody, ale pasja wspólna. Ich dotychczasowe projekty podróżnicze to „Bliżej Azji”, gdzie przejechali motocyklami przez Rumunię, Bułgarię, Grecję i Turcję; „Polska – Gruzja”, gdzie zwiedzili Ukrainę, Rosję i Gruzję, „Ukraińskie połoniny”, czyli podróż na Ukrainę, „Balkan Express” i podróż do Chorwacji, Serbii, Bośni i Hercegowiny, Czarnogóry, Albanii, Kosowa, aż po Macedonię.

Już 1 lutego ruszają oni ze swoim kolejnym projektem o nazwie „Cameroon challenge”, który, jak sami określają, „łączy motocyklową przygodę z działaniami o charakterze wolontariackim, sportowe wyzwanie wraz z podjęciem odpowiedzialności społecznej.”

Projekt zakłada podróż do Yaoundé, stolicy Kamerunu, leżącej 730 m n.p.m. Czas trwania projektu – 1-23 luty 2014 r.

Jak będzie wyglądać podróż?

Uczestnicy z początku udadzą się samolotem do stolicy Kamerunu, skąd odbędą podróż do placówki misyjnej „Misja Kamerun”, działającej już 20 lat. Placówka została założona m.in. przez ojca Dariusza Godawa. Placówka w Yaoundé jest drugą już placówką, pierwsza powstała w Bertoua. Celem misji jest pomoc ubogim rodzinom, zapewnienie dachu nad głową, żywności, a także edukacji.

Marcin Kucharski i Grzegorz Strojny udadzą się w podróż uprzednio przygotowanymi motocyklami, a podróż ta rozpocznie się od Zatoki Gwinejskiej, aż po pustynie Kamerunu.

Ich pojazdy będą musiały się zmierzyć z różnorodnym terenem i klimatem, a sami kierowcy – z trudami podróży. Pomimo tego, wynagrodzeniem będzie doświadczenie jakie zdobędą w trakcie wyprawy, a także poznanie ludzi i ich odmiennych od naszych zwyczajów. Całość będzie udokumentowana w postaci zdjęć, zapisków, a także nagrać wideo. Sama relacja będzie dostępna po powrocie na takich stronach, jak www.africatwin.com.pl, www.advrider.pl.

Podróżnicy zapraszają również do współpracy w projekcie wszystkich zainteresowanych, którzy mogliby się przyczynić do powodzenia wyprawy.

Więcej informacji na temat samego projektu oraz kontakt z M. Kucharskim i G. Strojnym na www.motowyzwania.blogspot.com

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.