Pages Menu
Categories Menu

Dodane w maj 13, 2019 in Samochody | 0 komentarzy

Continental zrobił pierwszą oponę „smart”

opony

Konieczność wymiany opon to obowiązek każdego kierowcy. Jednak stale pojawiają się nowe technologie, dzięki którym opony będzie można zmieniać raz na kilka sezonów. W ostatnim czasie wiodący procent opon samochodowych, firma Continental wypuściła na rynek nowy model, którego żywotność ma być nawet o 20 procent dłuższa.

Koncert Continental podaje, że jako pierwszy proponuje swoim klientom opony typu „smart”. Model EcoContact 6 wykazuje się większym oporem toczenia oraz znacznym wydłużeniem przebiegu opony. Zapewnia to specjalna mieszkanka z polimerami, co przeciwdziała deformacji opony przy częstym użytkowaniu. Samochód wyposażony w takie opony prowadzi się pewniej, lepiej trzyma się drogi, a hałas jest niższy. Wysoka przyczepność wynika również z hybrydowego bieżnika Aralon350, dzięki któremu nawet jazda z prędkością 350km/h nie powoduje utraty stabilności jazdy. Wszystkie te zalety mają być dostępne dla każdego kierownicy.

Firma Continental ma w planach kolejne ulepszenia. Najnowsze możliwości technologiczne mają doprowadzić do stworzenia opon o właściwością przekaźnika elektrycznego. W ten sposób będzie można dopasować opony pod względem panującej temperatury oraz inny czynników. Zbierane dane będę dotyczyć m.in. czy na drodze jest lód bądź śnieg, czy pojawiły się jakiekolwiek uszkodzenia mechaniczne w powierzchni opony. Dzięki dokładnym czujnikom opony ContiSense zapewnią pełne bezpieczeństwo jazdy. Natomiast wariant ContiAdapt będzie dostosowywać się do warunków pogodowych i nawierzchniowych. Możliwe to będzie dzięki nowoczesnym mikroprocesorom, które zareagują na wszelkie niedogodności, dopasowując ciśnienie w oponach. Maksymalna przyczepność bez żadnego wysiłku kierowcy oraz bez konieczność zmiany kompletu opon, co każdy sezon to długo oczekiwana rewolucja w branży.

Od lat widać, że nawet wyższa cena za opony nie odstrasza nabywców, szczególnie popularne są warianty posiadające szereg udogodnień. Wygodne oprogramowanie i różne czujniki dają poczucie bezpieczeństwa i komfort jazdy. Pozwalają też zaoszczędzić czas, bo nie ma potrzeby częstej zmiany i zakupu nowych opon. Jest to szczególnie ważne w przypadku samochodów flotowych, które każdego dnia pokonują setki kilometrów. Dlatego też większość kierowców ceni wyższa jakość i opony klasy premium. Ich sprzedaży w ostatnim roku przekroczyła pułap 40 proc. Można spodziewać się, że kolejne lata przyniosą tylko wzrost. A obserwując branże oponiarskie większość firm, nie tylko koncern Continental, wdrażają coraz bardziej wyszukane rozwiązania, by zaskoczyć konkurencje i zaproponować jeszcze bardziej nowatorskie opcje dla swoich konsumentów. Taka rywalizacja powinna bardzo cieszyć kierować, bo wpływa ona na poprawę komfortu jazdy oraz większe bezpieczeństwo na drodze.

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.