Pages Menu
Categories Menu

Dodane w Sty 25, 2019 in Samochody | 0 komentarzy

Najpopularniejsze metody na kradzież samochodu

kradzież samochodu

Złodziej samochodów nieustanie udoskonalają swoje metody, by jeszcze skuteczniej dokonywać kradzieży najbardziej pożądanych samochodów. Najczęściej giną nowsze, modne marki jak Volkswagen Passat, Audi A4 czy Seat Leon. Każde zgłoszenie o kradzieży samochodu sprawdzane jest przez Policję, jednak na odzyskanie auta lepiej nie liczyć, gdyż złodzieje szybko wprowadzają w obieg poszczególne części, by identyfikacja pojazdu nie była możliwa. Warto natomiast zabezpieczyć się przed kradzieżą i znać najczęstsze metody przestępców, by uniknąć bardzo stresującej sytuacji.

Dziwne odgłosy

Metoda, gdy złodziej zamierza ukraść określony model. Gdy w pobliżu nie ma właściciela auta umieszcza plastikową butelkę między koło a nadkole. Może to być również puszka przymocowana do zderzaka. W czasie jazdy kierowca szybko usłysz dziwny dźwięk i zatrzyma się. W tym momencie złodziej wykorzysta chwilę nieuwagi i odjedzie wybranym autem, bo kluczki większość osób w takiej sytuacji zostawi w stacyjce.

Chwila nieuwagi

Zuchwałość złodziei samochód nie zna granic i bardzo często korzystają z ufności kierowców. Często wykorzystywaną metodą jest sugerowanie kierowcy, że ma awarię w samochodzie, np. przebitą oponę. Gdy tylko kierowca wyjdzie z samochodu, przestępca wsiada i odjeżdża, bp kluczki stale są w stacyjce. Ten sam patent wykorzystywany jest na stacjach benzynowych, w przydomowych garażach czy na ulicy – w sytuacjach, gdy kierowca „na chwilę” wyszedł z auta i nie zabrał kluczyków ze sobą.

Z wykorzystaniem najnowszych technologii

Złodziej najpierw lokalizuje kreślony samochód, a następnie poszukuje jego właściciela. Większość kradzionych modeli posiada bezkluczykowy system obsługi, czyli poprzez wysłany z pilota sygnał umożliwia otwarcie samochodu, a następnie po wyciśnięciu przycisku – odpalenie samochodu. Warunkiem jest odpowiednio silny sygnał, co wykorzystują złodzieje. Posiadając odpowiednie urządzenie są w stanie przechwycić sygnał i zmylić komputer pokładowy. Wówczas nawet kradzież z zatłoczonego parkingu nie budzi żadnych podejrzeń.

Klasycznie i skutecznie

Wbrew pozorom wielu złodziei stale korzysta z prostej, siłowej metody i po prostu wybija szybę w samochodzie. Szczególnie, gdy samochód zaparkowany jest z dala od okien. Wtedy nawet głośny alarm nie przeszkodzi w odjechaniu autem, o ile jest możliwe odpalenie silnika bez kluczka. Niemniej złodziejowi może chodzić tylko o sprzęt będący wewnętrza samochodu, np. laptop czy telefon.

Przed kradzieżami można się uchronić stosując różne opcje zabezpieczające. Podstawową jest immobiliser, jednak dla wyspecjalizowanego złodzieja zdezaktywowanie go zajmie kilka sekund, dlatego zaleca się montaż systemu naprowadzającego, który pozwoli szybko zlokalizować samochód. Mając położenie GPS jeszcze tego samego Policja odzyska skradzione auto.

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.