Pages Menu
Categories Menu

Dodane w Kwi 26, 2018 in Samochody | 0 komentarzy

SUV czy VAN – jaki samochód rodzinny?

Samochód rodzinny powinien spełniać wiele funkcji, jednak najważniejsze jest to, aby był bezpieczny. Dla rodziny ważna jest jego pakowność i często liczba miejsc oraz wielkość i ilość miejsca wewnątrz auta. Nie bez znaczenia dla rodziny będzie też jego ekonomiczność, warto, aby był w miarę tani nie tylko w użytkowaniu, ale i eksploatacji.

Zanim wybierzemy najlepszy model trzeba jasno określić sobie, na czym nam najbardziej zależy. Niestety nie zawsze komfort i wygoda idą w parze z ekonomią. Nie warto sugerować się marką czy przyzwyczajeniem. Na rynku dostępnych jest wiele dobrych i jednocześnie spełniających wszystkie wymagania samochodów.

Bardzo często rodziny decydują się na zakup samochodu typu SUV. Są one komfortowe, ekonomiczne, a przede wszystkim bezpieczne. Można nimi poruszać się nie tylko po mieście, ale także w terenach wiejskich i po gorszych drogach. Trzeba jednak pamiętać, że mimo potężnej budowy SUV nie jest samochodem terenowym – obładowany nie poradzi sobie na każdym terenie i w każdych warunkach atmosferycznych.

Kierowca SUVa dzięki wyższemu zawieszeniu ma większą widoczność, co pozwala niejednokrotnie na szybszą reakcję w sytuacji zagrożenia. Wysokie samochody są też wygodniejsze do sadzania dzieci w fotelikach.

SUV będzie charakteryzował się niestety standardową przestrzenią wewnątrz pojazdu. Kierowca i pasażerowie będą w nim mieli dokładnie tyle samo miejsca, co w zwykłej standardowej osobówce. To powoduje, że samochód spełni swoją rolę dla niewielkich rodzin, gdyż zmieszczą się w nim tylko dwa foteliki.

SUV nie zachwyci także miejscem w bagażniku, pomieści bowiem walizki czy zakupy, ale z miejscem na wózek czy psa może być problem. W tej sytuacji można zdecydować się na bagażnik dachowy, ale jak wiadomo jest on mniej wygodny od standardowego i nie da się na nim umieścić wszystkiego, co byśmy chcieli.

Alternatywą dla SUVa będzie rodzinny VAN. Nie bez powodu jest to auto kojarzone z dużymi rodzinami. Ich wadą jest to, że styl pozostawia wiele do życzenia. Dla osób, które stawiają na piękno samochodu nie przypadną one do gustu. Nabierają one na przestrzeni lat coraz lepszego wyglądu, ale to wciąż za mało, by określić je stylowymi autami.

VANy określane są często jako pożeracze paliwa i niestety nie zachwycają dynamiką jazdy. Mimo wyposażenia w coraz lepsze silniki, ze względu na ich pojemność wciąż mogą być za mało ekonomiczne.

Patrząc na VANa od strony potrzeb dużej rodziny, auto będzie jednak idealne. Pozwalają podróżować komfortowo, są duże, jest w nich bardzo dużo miejsca zarówno w kabinie jak i w przestrzeni bagażowej. Pięcioosobowa rodzina ulokuje się w takim aucie wygodnie, a jeśli chcemy przewieźć więcej osób wystarczy rozłożyć dodatkowe fotele.

Jak widać wszystko zależy od potrzeb danej rodziny. Jedno jest pewne, jeśli szukamy auta dla dwuosobowej rodziny do jazdy po mieście i okolicy postawmy na SUVa, jeśli auto ma służyć do dalszych podróży albo dla większej ilości osób warto zdecydować się jednak na VANa.

Tagi: ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.