Pages Menu
Categories Menu

Dodane w Lip 8, 2016 in Newsy, Samochody | 0 komentarzy

System schładzania opon

opony

Mahela Munasinghe, flickr

Czołowi producenci aut wymyślają coraz to nowsze rozwiązania, mające zmaksymalizować komfort i bezpieczeństwo podróżowania samochodem. Inżynierowie jednej z najpopularniejszych firm z branży motoryzacyjnej – Mercedesa – stworzyli projekt specjalnego systemu, służącego schładzaniu (latem) lub ogrzewaniu (zimą) opon. To unikatowy w skali światowej pomysł, nie wiadomo jednak, kiedy i czy w ogóle wejdzie do seryjnej produkcji.

System schładzania opon tworzą: zbiornik na wodę, spryskiwacze umieszczone przy każdym z kół oraz czujniki. Do zbiornika w założeniu ma trafiać woda pochodząca z opadów deszczu lub śniegu, natomiast czujniki będą odpowiedzialne za kontrolowanie temperatury opon.

System schładzania opon został stworzony przez inżynierów Mercedesa głównie z myślą o uszkodzeniach opon, powodowanych ich przegrzaniem i przeciążeniem. Nowy wynalazek miałby nie dopuszczać do przegrzewania opon, a zimą do ich zamarzania. W zimowej porze ciepła woda ze zbiornika usuwałaby zalegający na oponach śnieg.

Póki co nie wiadomo, czy i kiedy nowy pomysł inżynierów Mercedesa trafi do seryjnej produkcji. Wątpliwości budzi stopień konieczności wprowadzania tego typu instalacji do skomplikowanego wnętrza samochodu.

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.