Pages Menu
Categories Menu

Dodane w Mar 31, 2016 in Newsy, Samochody | 0 komentarzy

Wbudowany w samochód system kontroli trzeźwości

jazda po alkoholu

jirkaejc/bigstockphoto.com

Japońska korporacja produkująca samochody – Honda – oraz Hitachi – japoński koncern technologiczny – wspólnie opracowali nowy system pozwalający zbadać trzeźwość kierowcy, zanim ten wsiądzie do auta. Chodzi o niewielkich rozmiarów urządzenie wykrywające alkohol w wydychanym powietrzu.

Działanie urządzenia polega na możliwości wykrywania warunków atmosferycznych, dzięki czemu system odróżni powietrze wydychane z płuc kierowcy od powietrza pochodzącego z otoczenia. Taki pomiar trzeźwości zostanie wyświetlony w komputerze znajdującym się w aucie, co następnie uniemożliwi uruchomienie silnika nietrzeźwemu kierowcy. Nowy japoński wynalazek ma niewielkie rozmiary, co pozwala snuć przypuszczenia, że w przyszłości może stać się integralną częścią kluczyków od auta itp. Na korzyść nowego systemu przemawia fakt, że przeszedł on wszystkie niezbędne testy technologiczne i może być z powodzeniem instalowany w najnowszych samochodach japońskiej korporacji.

Japońskie rozwiązanie uchroni nie tylko nietrzeźwego kierowcę przed wypadkiem, mandatem, utratą prawa jazdy itp. Dzięki takim wynalazkom mogą czuć się bezpieczniej pozostali uczestnicy ruchu drogowego, dla których pijany kierowca stanowi największe zagrożenia. Obecnie wiele mówi się walce z nietrzeźwymi kierowcami, którzy powodują wiele wypadków z udziałem ofiar śmiertelnych. W parze z zaostrzaniem kar dla kierowców jadących na podwójnym gazie powinny iść inne działania mające na celu wyeliminowanie problemu lub jego złagodzenia. Wynalazki tego typu są bardzo dobrym pomysłem na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach w całym świecie.

Tagi: , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.