Pages Menu
Categories Menu

Dodane w gru 20, 2013 in Motocykle, Newsy | 0 komentarzy

Aplikacja Suzuki V-Strom 1000 AR

W 2014 roku zadebiutuje w Polsce nowy motocykl ze stajni Suzuki – Suzuki V-Strom 1000. Wersję koncepcyjną zaprezentowano w zeszłym roku, podczas targów Intermot odbywających się w Kolonii. Wersja ostateczna nie różni się od tej koncepcyjnej, i już na pierwszy rzut oka widać, że pochodzi z Kraju Kwitnącej Wiśni.

Motocykl ten należy do klasy „Adventure”, czyli jest to, mówiąc prościej, połączenie cech motocykla turystycznego i enduro. V-Stroma napędza jeden z najlepszych silników Suzuki – TL1000S, wprowadzony po raz pierwszy do sprzedaży w 1997 roku. Silnik ten charakteryzuje się m.in. tym, że reaguje na każde, nawet najmniejsze, dodanie gazu, nie powodując drgań. Silnik ten ma pojemność 1037 cc, czyli większą w porównaniu z wersją DL1000 (999 cc). Zwiększenie pojemności odbyło się poprzez powiększenie średnicy tłoków o 2 mm, bez zwiększania ich masy.

Motocykl posiada także system kontroli trakcji z dwoma trybami, a także opcję wyłączenia go. Z nowości dodano system Twin Spark co oznacza dwie świece na cylinder. Zbiornik paliwa mieści 20 litrów paliwa, i wg projektantów, motocykl ma mieć niewielkie spalanie.

Już teraz wszyscy użytkownicy smartfonów z systemem iOS i Android mogą pobrać ze swoich sklepów z aplikacjami aplikację o nazwie „Suzuki V-Strom 1000 AR”, gdzie znajdą więcej filmów oraz zdjęć tego motocykla, a także wiele przydatnych informacji. Aplikacja ta wykorzystuje system rzeczywistości rozszerzonej, czyli system łączący rzeczywistość ze światem generowanym komputerowo. Działanie jest proste – na obraz, który wyłapuje kamera smartfona, zostaje nałożona grafika 3D, która jest generowana w czasie rzeczywistym. W tej aplikacji działanie polega na wyświetleniu Suzuki V-Stroma 1000 na powierzchni oglądanej przez kamerę telefonu. Aplikacja ta pozwala na dokładne obejrzenie motocykla, łącznie z drobnymi szczegółami jak ogniwa łańcucha. Dodatkowo możemy zmienić kolor pojazdu oraz akcesoria.

Darmowa aplikacja do ściągnięcia w Google Play lub App Store.

Tagi: ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.