Pages Menu
Categories Menu

Dodane w paź 24, 2013 in Newsy, Samochody | 0 komentarzy

„Baby Cayenne”, czyli zbliżająca się premiera Porsche Macan

Porsche, niemiecka firma motoryzacyjna z siedzibą w Stuttgart-Zuffenhausen, doczekała się drugiego w swojej historii auta typu SUV, zaraz po Porsche Cayenne, który zaprezentowany będzie podczas tegorocznego LA Auto Show w Los Angeles, rozpoczynającego się 22 listopada. Znana jest już nazwa nowego dziecka Porsche – będzie to Porsche Macan.

Już na pierwszy rzut oka można zobaczyć, że Macan stylistycznie przypomina swojego starszego brata – model Cayenne.

Macan to klasa premium. Firma chce dzięki temu stanąć w szranki z Audi Q5 i Mercedesem klasy M. Jedno jest pewne, propozycja Porsche ma być o wiele bardziej ekskluzywna i sportowa od pojazdów konkurencji. Jak pokazują wyniki dotychczasowej sprzedaży Cayenne, cieszy się on dużą popularnością w Europie. Porsche chce powtórzyć ten wynik dzięki tańszemu modelowi Macan, ale na chłonnym rynku amerykańskim.

Wymiary Macana są zbliżone do standardowych wymiarów SUV-ów dostępnych już na rynku, co jest zaletą, gdyż auto będzie lepiej poruszać się w środowisku miejskim. Pod tym kątem będzie praktyczniejsze od większego Cayenne. Nieoficjalnie mówi się, że Macan ma mieć około 185 cali długości, w porównaniu z 191 calami Cayenne.

Auto ma być budowane na podwoziu Audi Q5, mieć podobne rozwiązania konstrukcyjne i elementy zawieszenia. Przód auta podobny jest do przodu Cayenne, lecz tył zbliżony jest już do Porsche Panamera Sport Turismo. Z przodu znajdziemy także innowacyjne reflektory do jazdy dziennej, posiadające cztery diody LED i wyglądające jak kostki lodu.

Pod maską znajdzie się do wyboru: benzynowy 2-litrowy silnik V4 o mocy 225 KM, wolnossący V6 o pojemności 3,6 litra i mocy 295 KM, turbodoładowany V6 i pojemności 3 litrów o mocy 300 KM, a także ta sama wersja, lecz o pojemności 3,6 litra i mocy 400 KM. Oferowany będzie także silnik Diesla o pojemności 2,0 TDI i mocy 190 KM i V6 3,0 litra i mocy 250 KM. Dla miłośników hybryd Porsche oferuje wersję hybrydową Macana, z połączeniem silnika V4 2,0 turbo z silnikiem elektrycznym o mocy 54 KM.
Macan ma być udanym połączeniem auta z właściwościami off-roadowymi z autem rodzinnym. Premiera pojazdu odbędzie się podczas LA Auto Show. Cena ma zaczynać się od 32 000 funtów.

Tagi: , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.