Pages Menu
Categories Menu

Dodane w lut 18, 2016 in Newsy | 0 komentarzy

Bezpłatna pomoc drogowa w Czechach

autostrada

TTstudio/bigstockphoto.com

Zdecydowanie dobra wiadomość dla wszystkich kierowców poruszających się po czeskich drogach. Jak informuje serwis moto.onet.pl, na czeskich autostradach rusza właśnie darmowa pomoc drogowa. Usługa ma być dostępna nawet dla zagranicznych kierowców, którzy uprzednio wykupili winietę na przejazd autostradą.

Usługa darmowej pomocy drogowej ma polegać na udostępnieniu kierowcom specjalnych pojazdów pomocy drogowej, które odholują unieruchomiony w wyniku awarii pojazd, lub na zorganizowaniu lawety. Wcześniej obsługa bezpłatnej pomocy drogowej odpowiednio zabezpieczy miejsce awarii samochodu oraz oznakuje. W wyposażeniu samochodów pomocy drogowej znajdą się niezbędne elementy wyposażenia auta, m.in. gaśnica, sprzęt medyczny, środki czystości.

Awaria samochodu podczas podróżowania po autostradzie to spory kłopot. W większości państw kierowca musi sam zorganizować sobie pomoc. W przypadku poruszania się po zagranicznych trasach., koszty zorganizowania pomocy drogowej są znacznie wyższe od krajowych.

Darmowa pomoc drogowa w Czechach póki co jest dostępna na autostradzie D1. Wkrótce usługa zadziała na wszystkich największych czeskich trasach szybkiego ruchu. Specjalny numer, pod który można zadzwonić w celu wezwania pomocy drogowej to 800 280 281.

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.