Pages Menu
Categories Menu

Dodane w kw. 18, 2011 in Samochody | 0 komentarzy

Jak przygotować samochód do wiosny?

SamochódO swój samochód powinno się dbać przez cały rok, ale po zimie należałoby szczególnie przyjrzeć się stanowi technicznemu naszego auta. Wiosna to pora generalnych porządków. To najlepszy czas na przygotowanie samochodu do bezpiecznej jazdy. Warto zadbać o odświeżenie swoich czterech kółek i przy okazji dokładnie skontrolować auto po zimowej eksploatacji.

Do jednych z największych zaniedbań wśród kierowców zalicza się pozostawienie na karoserii i podwoziu soli oraz pozimowego błota. Dlatego warto odwiedzić najbliższą myjnię i w ten sposób zadbać o swój samochód. Dzięki temu będzie on nie tylko czysty, ale i mniej podatny na rdzę. Można również skorzystać z usługi odświeżenia kokpitu oraz prania i konserwacji tapicerki.

Podczas jazdy po nieodśnieżonych drogach uderza się podwoziem o bryły lodu lub śnieżne muldy, co może prowadzić do uszkodzeń mechanicznych pojazdu. Należy zatem przeprowadzić przegląd techniczny swojego auta, podczas którego fachowcy sprawdzą przede wszystkim stan podwozia oraz silnika.

Aby w pełni przygotować się na letni sezon na drodze należy:

  • Sprawdzić działanie układu hamulcowego oraz systemu ESP/ABS
  • Sprawdzić stan amortyzatorów i układu zawieszenia
  • Wymienić opony i upewnić się czy są dobrze napompowane (opony letnie sprawują się dobrze powyżej 7°C)
  • Wymienić olej silnikowy i filtr kabinowy
  • Sprawdzić wszystkie płyny
  • Upewnić się, że klimatyzacja dobrze działa
  • Zastosować środki ochronne, które zabezpieczą wnętrze samochodu

Przygotowując auto do wiosny należy powierzyć je profesjonalnemu warsztatowi samochodowemu, który przeprowadzi kompleksowe czynności. We własnym zakresie można sprawdzić działanie świateł oraz piór wycieraczek (zaobserwować czy dokładnie zbierają wodę). Warto odpowiednio wyczyścić całe nadwozie, a następnie dobrze je nawoskować. Dzięki temu można ochronić lakier karoserii. Gumowe uszczelki w drzwiach należy posmarować jednym z dostępnych w sprzedaży środków (np. wazeliną techniczną).

Przygotowanie auta do wiosny dotyczy także tych kierowców, którzy w czasie zimy korzystali z innych środków transportu, by oszczędzać swój pojazd.

Regularnie serwisowany oraz zadbany samochód da właścicielom gwarancje niezawodności. Ponadto zyska się zabezpieczenie, że nie straci on tak szybko na wartości.

Tagi: ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.