Pages Menu
Categories Menu

Dodane w sie 19, 2016 in Newsy | 0 komentarzy

Jazda ze słuchawkami – kary dla rowerzystów?

rowerzysta w ruchu drogowym

Madrabothair/bigstockphoto.com

Po całej serii zaostrzeń przepisów dla polskich kierowców, przyszedł czas na kolejną grupę uczestników ruchu drogowego, którzy także powodują lub są ofiarami znacznej części wypadków. Mowa o rowerzystach, których zwłaszcza w letniej aurze nie brakuje na polskich drogach. Według „Rzeczpospolitej” kierowcy proponują, by zabronić rowerzystom jazdy ze słuchawkami.

Chodzenie, jazda rowerem, na rolkach lub innym tego typu środkiem komunikacji, ze słuchawkami w uszach to codzienny widok na polskich ulicach. Jednak jak wynika z wielu źródeł, zachowanie tego typu oceniane jest jako niebezpieczne, zwłaszcza w trakcie jazdy po ulicach. Problem w takim zachowaniu dostrzegają kierowcy, ale rowerzyści są przeważnie innego zdania. Według nich jazda ze słuchawkami nie wpływa na poziom bezpieczeństwa.

Jak zauważa inspektor Marek Konkolewski z Komendy Głównej Policji popularne obecnie urządzenia mobilne, aplikacje, słuchawki dekoncentrują osoby poruszające się rowerem, na rolkach, kierowców aut, pieszych. To wszystko powoduje zagrożenie wystąpienia wypadku.

Kierowcy proponują, by zabronić rowerzystom, rolkarzom itp. słuchania mużyki podczas jazdy danym środkiem komunikacji na drogach publicznych i ścieżkach rowerowych. Jak podaje „Rzeczpospolita”, aż 81 proc. kierowców popiera ten pomysł.

Tagi: , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.