Pages Menu
Categories Menu

Dodane w lis 4, 2013 in Newsy | 0 komentarzy

Niezawodność aut wg Consumer Reports 2013

Lexus, Toyota i Acura, to według tegorocznego raportu Consumer Reports, trzy najbardziej niezawodne marki w branży motoryzacyjnej. Obecność japońskich samochodów nie dziwi, aż siedem z nich znalazło się w pierwszej dziesiątce najbardziej niezawodnych samochodów.

Wszystkie modele Lexusa i Acury osiągnęły ocenę niezawodności powyżej przeciętnej, wszystkie modele Infinity, Mazdy i Toyoty – przeciętną lub wyżej.

Magazyn konsumentów Consumer Reports przeprowadza takie badanie corocznie. Tegoroczne przeprowadzono od kwietnia. Ankietowani czytelnicy przysłali 4 mln ankiet papierowych, 3,2 mln ankiet wypełniono online. Same wyniki są śledzone przez branżę motoryzacyjną z uwagą. Jak mówią przedstawiciele magazynu, przykładem jest tutaj Audi, które pnie się w górę rankingu, ulepszając swoje modele pod kątem uwag zawartych w raportach. W tegorocznym Audi zajęło czwarte miejsce, wskakując tam z ósmego w zeszłym roku. Raport pokazał, że ich modele A6 (sedan), Q7 (SUV) i Allroad (kombi) osiągnęły niezawodność powyżej przeciętnej.

Szwedzka marka Volvo, wykupiona przez chińską firmę, wskoczyła z zeszłorocznego miejsca 13 na miejsce 7. General Motors wraz ze swoją linią GMC Truck osiągnęło miejsce 9, awansując z miejsca 12.

Najgorszą niezawodnością wykazała się nowa hybryda Forda, C-Max Energi, tzw. hybryda plug-in (znany w Polsce pod nazwą „wtyczkowóz”), którą można ładować z gniazdka elektrycznego oraz jej odpowiednik bez możliwości ładowania. C-Max został także wybrany najgorszym samochodem w tegorocznym raporcie J.D. Power’s Initial Quality Study, który bierze pod uwagę nowe modele aut. Z raportu dowiemy się również, że najwięcej usterek pojawia się w pierwszych 90 dniach od kupna nowego samochodu, a 2/3 z nich związane są z designem.

Nie wszystkie jednak modele japońskie wypadły dobrze. Na nowo zaprojektowana Honda Accord V-6 i Nissan Altima zapunktowały tak nisko, że nie zostały objęte w rankingu.

Najczęstszą przyczyną zawodności aut jest system elektroniczny: zawieszający się ekran dotykowy i opóźniony czas jego reakcji, nie rozpoznawanie smartfona, urządzenia mp3 czy nie reagowanie na polecenia głosowe.

Ranking marek na podstawie raportu Consumer Reports 2013:
1 Lexus
2 Toyota
3 Acura
4 Audi
5 Mazda
6 Infiniti
7 Volvo
8 Honda
9 GMC
10 Subaru
11 Scion
12 Buick
13 Mercedes
14 Porsche
15 BMW
16 Kia
17 Chevrolet
18 Chrysler
19 RAM
20 Volkswagen
21 Hyundai
22 Nissan
23 Jeep
24 Dodge
25 Cadillac
26 Lincoln
27 Ford
28 Mini

Tagi: , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.