Pages Menu
Categories Menu

Dodane w kw. 5, 2014 in Newsy | 0 komentarzy

Nowość od BMW – M4 Cabrio

28 kwietnia 2014 roku rusza Salon Samochodowy w Nowym Jorku, gdzie zostaną zaprezentowane wszelkie nowinki techniczne, wersje koncepcyjne samochodów oraz zobaczyć będziemy mogli najnowsze premiery.

Jedną z nowości będzie samochodów przygotowany przez BMW – M4 Cabrio. Jak dotąd w Internecie pojawiały się zdjęcia tego auta mające na sobie kamuflaż, aby nie można było dojrzeć detali. Coraz częstsze pojawianie się takich zdjęć świadczyło o jednym – że jego premiera zbliża się wielkimi krokami. I odbędzie się właśnie podczas salonu w NY.

Podobnie do modelu M4 Coupe, M4 Cabrio będzie posiadał 3 litrowy turbodoładowany silnik R6 dający olbrzymią moc 431 KM (nieznacznie większą w porównaniu z wcześniejszym modelem M3 Cabrio). Będzie to auto o napędzie na tylne koła, posiadać będzie 6-cio biegową skrzynię ręczną lub 7-mio biegową skrzynię automatyczną M-DCT. Auto z 6-cio biegową skrzynią przyśpiesza od 0 do 100 km/h w 4,6 sekundy, a ze skrzynią automatyczną – 4,4 sekundy.

Jako, że jest to Cabrio, należy wspomnieć o składanym dachu. Jest to trzyczęściowy dach sztywny, co docenią Ci, którzy jeżdżą autem zimą – z pewnością będą mieli większy komfort, a i na zwiększonej sztywności zyska nadwozie. Dach składa/rozkłada się w 20 sekund. Bagażnik przy złożonym dachu daje niewiele, bo tylko 220 litrów pojemności. Niewiele większą pojemność uzyskujemy po rozłożeniu dachu, jedynie 370 litrów, co przy tego typu aucie jest i tak wystarczająco, w końcu nie jest to auto rodzinne.

Co ponadto oferuje nam M4 Cabrio? W zestawie otrzymamy nawigację, pakiet Driving Assistant Plus, system ogrzewający szyję podczas otwartego dachu, deflektor który tłumi podmuchy dostające się do wnętrza, a także M-Pakiet: sportowe hamulce oraz taki sam dyferencjał.

Niedawno została potwierdzona cena M4 Cabrio, która oscylować będzie w okolicach 65,125$.

Auto premierę będzie miało podczas Salonu Samochodowego w Nowym Jorku, w sprzedaży prawdopodobnie pojawi się jeszcze w tym roku.

Tagi: , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.