Pages Menu
Categories Menu

Dodane w lis 5, 2013 in Newsy, Samochody | 0 komentarzy

Nowy Nissan QASHQAI już w listopadzie!

Nissan Qashqai, jeden z najlepiej sprzedających się modeli japońskiego Nissana, już w listopadzie doczeka się prezentacji swojej drugiej generacji. Początkowo na warsztat miał być wzięty X-Trail, jednak z uwagi na popyt i popularność modelu Qashqai zdecydowano o zmianie planów. Pomimo tego, nowy Qashqai ma mieć wiele wspólnego pod względem stylistycznym właśnie z nowym SUV-em, X-Trail, zaprezentowanym podczas tegorocznego salonu samochodowego we Frankfurcie.

Na razie nie wiele wiadomo o szczegółowej specyfikacji drugiej generacji tego crossovera. Wspomniana wyżej inspiracja X-Trailem pozwala sądzić, że auto będzie nieco większe gabarytami od swojego poprzednika, posiadać będzie większe lampy przednie, bardziej agresywną stylistykę przedniego grilla, większe logo Nissana i profil bardziej sportowy.

Wnętrze Qashqaia zostanie wykonane materiałami o lepszej jakości, powiększona ma być również pojemność bagażnika (450 litrów w modelu pierwszej generacji i 860 litrów przy złożonych tylnych fotelach). Na środku deski rozdzielczej znajdować się będzie 5,8 calowy ekran dotykowy, z nawigacją, która pozwoli zaplanować optymalną trasę pod kątem zużycia paliwa. Dodatkowo dostępny będzie system Google Send-To-Car, który pozwoli zaplanować trasę na domowym komputerze i przesłać ją wprost do nawigacji samochodowej.

Poprawie ulegną również systemy bezpieczeństwa, łącznie z systemem Safety Shield. System ten działa na trzech płaszczyznach: ostrzega kierującego przed pojazdami znajdującymi się w martwym punkcie, ostrzega o zmianie pasa ruchu i o poruszających się obiektach np. z tyłu samochodu. Dodatkowym atutem jest system Around View Monitor, z zamontowanymi kamerami zapewniającymi widoczność 360 stopni wokół pojazdu, ułatwiając tym samym m.in. wykonywanie manewrów parkowania.

Oferta silnikowa składać się będzie z dwóch silników: benzynowego 1,2 litrowego, z turbodoładowaniem, który ma być bardziej ekonomiczny od dotychczasowego silnika 1,6 litra. Nowy silnik ma emitować do atmosfery około 100g CO2 na przejechane 100 km.
Nie jest wykluczone, że w 2015 roku pojawi się również wersja hybrydowa Qashqaia, która ograniczyłaby emisję CO2 do 50g/100km.

Qashqai dostępny będzie w wersji z napędem na 2 i 4 koła, który będzie nieco droższy. Nissan zapowiedział również model Qashqai+2, który będzie 7-osobową wersją SUV-a.

Ceny podstawowej wersji drugiej generacji Nissana Qashqai oscylować mają od 16,000 do 16,500 funtów. Premiera w listopadzie br.

Tagi: , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.