Pages Menu
Categories Menu

Dodane w wrz 16, 2014 in Newsy, Samochody | 0 komentarzy

Odświeżony Mercedes klasy B

Paryskie targi motoryzacyjne 2014 tuż tuż, a już dzisiaj wiemy, że zostanie tam zaprezentowany odświeżony model Mercedesa klasy B, który przeszedł gruntowny lifting. Zabiegi te mają pomóc temu modelowi konkurować z jego największym rywalem w klasie B – BMW 2 Active Tourer.

Od momentu premiery Mercedesa klasy B minęły już niemal 3 lata, ale śmiało można powiedzieć, że auto to cieszyło i nadal cieszy się niemałą popularnością, zwłaszcza w Niemczech, ale też i w Chinach.

Już pierwszy rzut oka pozwala dojrzeć zmiany w przednim zderzaku, który został przestylizowany. Powiększono także wlot powietrza, który nabrał ostrego charakteru, a lampy zyskały LED-owe światła używane do jazdy dziennej – co już staje się standardem w nowych samochodach. Podobne zmiany zaszły i z tyłu auta – tylny zderzak oraz klapa, a także LED-owe tylne reflektory.

W środku zamontowano wolnostojący 8-calowy ekran sterujący systemem multimedialnym, a także delikatnie zmieniono wygląd wskaźników. Do wyboru ma być również dodatek w postaci czerwonych przeszyć tapicerki, co doda całości sportowego charakteru, a także aż 12 odcieni oświetlenia kabiny.

Z racji odświeżenia dodano także nowe systemu mające poprawić bezpieczeństwo – Collision Prevention Assist Plus, będące po części autonomicznym hamowaniem oraz Attention Assist, który informuje kierującego o poziomie jego koncentracji (wskaźnik 5-stopniowy), uruchamiający się w zakresie prędkości od 60 do 200 km/h.

Pod maską oferowane będą te same silniki, co w modelu sprzed liftingu, czyli 4 silniki wysokoprężne, 4 benzynowe oraz 2 silniki z napędem alternatywnym: na gaz ziemny B 200 Natural Gas Drive oraz zasilany energią elektryczną Electric Drive.

Mercedes klasy B posiadał będzie trzy wersje, które różnić się będą wyposażeniem oraz dodatkami stylistycznymi: Style, Urban oraz AMG Line. Do wyboru będą również trzy pakiety: Night, Exclusive i AMG Exclusive.

Z ciekawostek należy dodać, iż począwszy od 2013 roku firma Mercedes-Benz umieszcza we wszystkich swoich modelach kody QR, rozmieszczone na wewnętrznej stronie klapki wlewu paliwa, a także na słupku B, które są swoistą kartą ratowniczą, dają informacje na temat np. rozmieszczenia akumulatora, poduszek powietrznych czy informacje na temat zbiornika paliwa, tak przydatne wszelkim służbom ratowniczym przybyłym na miejsce wypadku. W planach jest także stworzenie takiej aplikacji, dzięki której informacje te będą wyświetlać się na smartfonie lub tablecie służb ratowniczych bez konieczności połączenia się z Internetem.

Tagi: , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.