Pages Menu
Categories Menu

Dodane w lut 1, 2017 in Newsy, Samochody | 2 komentarzy

Premiery motoryzacyjne 2017 roku

Dacia Sandero 2

Rynek motoryzacyjny znacznie przyspiesza z początkiem nowego roku. Fani czterech kółek z niecierpliwością oczekują nowych propozycji od swoich ulubionych producentów marek.

Rok 2017 to czas wielu samochodowych premier. Jedną z nich jest prezentacja modelu Volvo XC60, którego druga generacja będzie prezentowana podczas marcowego salonu samochodowego odbywającego się w Genewie. Model ten będzie stanowił kontynuację stylu wiekszegoXC90, będącego stylistycznym wyznacznikiem w całej rodzinie Volvo. Parametry techniczne modelu będą nawiązywały do wyposażenia swojego starszego „poprzednika” – oznacz to, że pod maską znajdą się cztero-cylindrowe silniki o pojemności do 2 litrów oraz mocy dochodzącej do320 kilometrów. Cechą charakterystyczną wyposażenia nowego modelu Volvo XC60 jest nowa deska rozdzielcza, która zdominowana jest przez duży dotykowy ekran. Warto nadmienić, że w zeszłym roku Volvo XC60 było najczęściej kupowanym SUV-em premium w Europie (www.auto-swiat.pl).

Kolejną propozycją przygotowaną dla miłośników motoryzacji jest rumuński hit – Dacia Duster II. Model ten dostępny jest już od sześciu lat. Wiosną 2014 roku wyprodukowano milionowy egzemplarz tego modelu. Sukces ten jest dzielony razem z marką Renault, pod którą na niektórych rynkach sprzedawany jest Duster. Nowy model Daci Duster ma posiadać zmodernizowaną platformę, zwiększona zostanie sztywność karoserii – będzie ona lżejsza od dotychczas produkowanej. Zmianie ulegnie także paleta jednostek napędowych, gdzie w ofercie zostaną niektóre silniki i jednocześnie dołączy do nich wersja 1.6 dCi. Zmodyfikowana zostanie również długość auta z 4,32 metra do 4,5 metra, dzięki czemu zwiększy się komfort użytkowania pasażerów. Bezpieczeństwo użytkowania pojazdu ma zwiększyć multimedialny system R-Link. W ofercie istnieje również możliwość zamówienia trzeciego rzędu siedzeń. Z doniesień prasowych wynika, że nowa generacja Daci Duster będzie się charakteryzowała również poszerzoną ofertą wyposażenia (www.vitay.pl).

Swoją premierę w lutym 2017 roku będzie miało również BMW serii 5. Zostanie zaprezentowane w odsłonie czterech silników (cztero- i sześciocylindrowym, benzynowym i wysokoprężnym). Kolejne modele dostępne będą już w marcu. Wszystkie modele, z wyłączeniem BMW 520d posiadać będą 8-stopniową skrzynię Steptronic. Twórcy modelu wprowadzili rozwiązanie z napędem na cztery koła xDrive, ale również z napędem hybrydowym. Ważną informacją dla miłośników tej marki jest również wprowadzenie rozwiązań związanych ze zwiększeniem wydajności (o 12 % zmniejszy się spalanie paliwa), asystenta kierowania i toru jazdy działających do prędkości 210 kilometrów na godzinę, jak również asystenta zmiany pasa ruchu. Dodatkowo auto zostanie wyposażone w kluczyk z wyświetlaczem, który umożliwia zdalne parkowanie oraz diodowe światła dzienne, mijania i drogowe w wyposażeniu standardowym (www.mojehobby-motoryzacja.pl).

Tagi: , , ,

2 komentarze

  1. Poza premierami dobrze zwrócić uwagę na to jak doskonale rozwija się branżą motoryzacyjna w PL jako taka w ogóle. Dla przykładu – Panek, wypożyczalnia doskonale znana na naszym rynku właśnie rusza z Car sharingiem na terenie stolicy na 300 samochodów.

  2. Ja osobiście czeka na premierze nowego modelu Audi A8 2017

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.