Pages Menu
Categories Menu

Dodane w mar 12, 2014 in Newsy, Samochody | 0 komentarzy

Samochód Roku 2014, czyli Peugeot 308

Peugeot 308

84 Salon Samochodowy w Genewie trwa, prezentując nowinki technologiczne związane z branżą motoryzacyjną, a także nowe samochody, które zadziwiają swoimi kształtami i osiągami.

Publiczność będzie mogła oglądać nowości od 6 do 16 marca, kiedy to salon zostanie zamknięty o godz. 20:00. Mało kto wie, że trzy dni przed oficjalnym otwarciem prezentowane samochody mogli obejrzeć przedstawiciele prasy – 58 dziennikarzy z Europy, którzy wybrali spośród 30 najnowszych modeli ten jeden, któremu przyznano tytuł „Samochodu Roku 2014”.

Zwycięzcą okazał się model 308 pochodzący ze stajni Peugeot. Wybór tego auta nie był zaskoczeniem, gdyż Peugeot zdobył już w przeszłości cztery tytuły „Samochodu Roku”.

Peugeot 308 pojawił się na rynku pod koniec 2013 roku i szturmem zdobył popularność, przekonując do siebie osoby ceniące klasę, oszczędność i elegancję.

Konstruktorom modelu 308 udało się połączyć muskularny wygląd z wdziękiem oraz ze sportowym pazurem. Wnętrze oferuje dużo miejsca, a przy tym nie narzuca się ilością przycisków, które zostały tutaj zredukowane do minimum. Wybór materiałów użytych do budowy wnętrze nie był przypadkowy, gdyż i tutaj zwracano, aby były jak najlepszej jakości – stąd też np. chromowane wykończenia.

Na uwagę zasługuje z pewnością również innowacyjny i-Cockpit, który daje kierowcy wszelkie informacje w zasięgu wzroku, łącznie z niewielką kierownicą i odpowiednio umieszczonymi zegarami leżącymi na linii wzroku. Całości dopełnia 9,7 calowy ekran dotykowy znajdujący się pośrodku, skierowany lekko w stronę kierowcy, zapewniając mu wgląd w najważniejsze systemy oraz aplikacje samochodu. Melomani znajdą w aucie system audio najwyższej klasy, pochodzący od firmy Denon, a także zamontowane 8 głośników wraz ze wzmacniaczem cyfrowym i subwooferem.

Dodatkowo w modelu 308 zamontowano szklany dach panoramiczny, który wpuszcza do środka jeszcze więcej światła. Dla wymagających możliwe jest dodanie osłony, która filtruje 95% światła.

W 308 postawiono także na bezpieczeństwo, które ma zagwarantować m.in. kamera cofania, aktywne systemy wsparcia kierowcy (tempomat, system ostrzegający przed kolizją, system automatycznego hamowania awaryjnego, radar) czy system martwego pola.

W ofercie auto dostępne będzie w wersji benzynowej (4 silniki do wyboru) lub diesel (5 silników do wyboru), a także w 3 wersjach jeśli chodzi o wykończenie: Access (od 59 900 zł), Active (od 64 900 zł) i Allure (od 77 900 zł).

Tagi: , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.