Pages Menu
Categories Menu

Dodane w cze 28, 2010 in Samochody | 0 komentarzy

Tapicerka na zamówienie

Mimo, że tapicerstwo samochodowe nie jest szczególnie niszową usługą, wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy z istnienia tej branży. Dla nich zawarte w tym artykule podstawowe informacje mogą być przydatne. Podstawowa jest taka: możesz wymienić tapicerkę w swoim samochodzie!

Podjęcie decyzji o skorzystaniu z usług tapicera może być różnie motywowane. Z jednej strony są oczywiste sytuacje, gdy ktoś posiada unikatowe, zabytkowe auto i co jakiś czas musi o nie zadbać. Z drugiej strony – wielu kierowców przyzwyczaja się do nie aż tak leciwych, bynajmniej nie zabytkowych pojazdów i chcieliby, by ich samochody, mimo wieku, prezentowały się dobrze i oferowały wysoki komfort podróży. Wymiana lub renowacja tapicerki jest rozwiązaniem także dla nich.

Tapicer jest w stanie nie tylko wymienić poszycie kabiny, ale też może przeprowadzić kompleksową naprawę foteli. Oprócz wymiany gąbki i materiału, zastąpi nowymi sprężyny i mechanizmy regulacji oraz, w razie konieczności, naprawi stelaż. Dodatkowo możemy sobie zażyczyć pokrywanie obiciem poszczególnych elementów. Standardowe będzie tu obłożenie skórą kierownicy oraz gałki zmiany biegów. Interesująca jest też opcja renowacji deski rozdzielczej – rzemieślnik, zależnie od naszego życzenia i stopnia zużycia elementu, może ją pomalować lub okleić.

Wymiana tapicerki to nie tylko okazja do pozbycia się defektów, ale też możliwość całkowitej przemiany wozu i nadania mu niepowtarzalnego wyglądu. Tapicer jest w stanie zaoferować nam dużo więcej materiałów i kolorów niż fabryka. Co niektórych może zdziwić – jego oferta także będzie tańsza niż ta fabryczna. Poza tym ręczne wykonanie gwarantuje dużo wyższą jakość.

Jeżeli zawsze marzyłeś o skórzanej tapicerce, możesz ją sobie założyć. Przy okazji zmiany poszycia masz też okazję do wstawienia ogrzewania w fotelach. Jeżeli zaś nie przepadasz za skórą, tapicer rzecz jasna użyje innego materiału. Welur ma swoich zwolenników – jest tańszy, miły w dotyku, nie lepi się od potu i szybciej nagrzewa. Z kolei w przypadku skóry łatwiej jest dbać o czystość i daje jednak ona poczucie luksusu.

Jeśli temat Cię zainteresował, sprawdź oferty zakładów wykonujących tapicerkę samochodową. Na rynku działa ich całkiem sporo. Ceny są różne, zależnie od użytych materiałów i wielkości samochodu. Dla przykładu, pokrycie skórą całego wozu będzie Cię kosztowało od 3 do 5 tysięcy złotych. Obszywanie mniejszych elementów to koszt rzędu kilkudziesięciu złotych (gałka zmiany biegów) lub kilkuset (kierownica).

Tagi: ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.