Pages Menu
Categories Menu

Dodane w gru 21, 2013 in Motosport | 0 komentarzy

Travis Pastrana w Warszawie

Nitro Circus (plakat)

Travis Pastrana, guru w świecie FMX, czyli Freestyle Motocrossu i 19-sto krotny medalista X-Games, wystąpił w zeszłą w sobotę z niesamowitym spektaklu sportowym na warszawskim Stadionie Narodowym.

Urodzony 8 października 1983 w Annapolis już od małego przejawiał zainteresowanie motocyklami. W wieku ośmiu lat udało mu się poznać człowieka uznawanego za legendę Freestyle Motocrossu, Mike’a Metzgera. Właśnie dzięki niemu odkrył swoje prawdziwe powołanie, czyli wyczyny kaskaderskie na motocrossie. Pastrana bardzo szybko zdobywał popularność, a jego umiejętności rosły z dnia na dzień. Mając 14 lat został mistrzem świata we Freestyle Motocrossie, a na półce co rusz przybywało złotych medali. Rok 2006 to spektakularne zwycięstwo podczas mistrzostw X-Games, które zdobył wykonując pierwszy w historii FMX trick – podwójny backflip.

Właśnie w Warszawie można było obejrzeć nie tylko popisy Travisa, ale i czterdziestu różnych zawodników sportów ekstremalnych. Występ ten kończył wielkie tournée Nitro Circus 2013 po Europie.

Podczas tego show zobaczyć można było nie tylko popisy crossowe, ale i na deskorolkach, BMX’ach oraz innych konstrukcjach przygotowanych specjalnie dla Nitro Circus. Salta, latające BMXy, skoki synchroniczne motocykli oraz inne ewolucje w powietrzu przy akompaniamencie wybuchów i fajerwerków wykonywali tacy sportowcy jak mistrz FMX z 2013 roku – Adam Jones, Blake „Bilko” Williams, Streetbike Tommy, Aaron „Wheels” Fotheringham (niepełnosprawny zawodnik wykonujący ewolucje na wózku) czy Greg „Special” Powel. Nie zabrakło również polskiego akcentu w postaci Szymona i Dawida Godziek, jeżdżących na BMX i MTB.

Travis Pastrana był na koniec tournée bardzo zadowolony z występu w Polsce, a także z dwóch braci z Polski. Dodał, że możliwe jest, że zawitają tutaj ponownie, zwłaszcza po tak gorącym i entuzjastycznym przyjęciu.

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.