Pages Menu
Categories Menu

Dodane w maj 7, 2015 in Newsy, Samochody | 0 komentarzy

Trzecia tablica rejestracyjna już wkrótce?

przepisy

Jak donosi „Rzeczpospolita”, Ministerstwo Infrastruktury szykuje zmiany w przepisach dotyczących ilości wydawanych przez urzędy tablic rejestracyjnych. Obecnie osoba rejestrująca nowe auto może otrzymać jedynie dwie tablice. Sytuacja ta stanowi utrudnienie zwłaszcza dla tych kierowców, którzy chcą przewozić rzeczy zamontowane z tyłu pojazdu, co doprowadza do zasłonięcia tablic rejestracyjnych i świateł. A takiej okazji na pewno nie przepuści żaden policjant z wydziału ruchu drogowego. Nowa propozycja ministerstwa dopuszcza wydawanie trzeciej tablicy rejestracyjnej właścicielowi pojazdu. Po wizycie w odpowiednim urzędzie i wniesieniu opłaty w wysokości 50 złotych posiadacz auta otrzyma dodatkową tablicę.

To dobra wiadomość dla tej części kierowców, którzy wyjeżdżając na urlop czy wypoczynek chcą w wygodny sposób przewieźć np. rower. Dzięki trzeciej tablicy rejestracyjnej unikniemy kłopotliwych sytuacji, które mogą doprowadzić do otrzymania mandatu i punktów karnych za zasłanianie tablicy rejestracyjnej i świateł. Choć sposobów na przewożenie jednośladów jest kilka, najwygodniejsze i najbezpieczniejsze jest instalowanie na haku holowniczym za pomocą specjalnego urządzenia, które posiada także miejsce na dodatkową tablicę. Tak zainstalowany rower zagwarantuje komfort jazdy, bezpieczeństwo oraz będzie zgodny z przepisami ruchu drogowego.

Montowanie roweru na dachu samochodu czy wewnątrz auta było uciążliwe, stwarzało niebezpieczeństwo i znacznie obniżało komfort jazdy, zwłaszcza gdy rower lądował na tylnej kanapie samochodu. Jeśli zapowiedzi ministerstwa infrastruktury wejdą w życie, podróżowanie z jednośladem stanie się prostsze.

Na razie nie wiadomo, kiedy proponowane zmiany wejdą w życie. Dla kierowców najlepszym terminem będzie początek sezonu wakacyjnego, gdy spragnieni wypoczynku Polacy ruszą w świat. Nie został podany żaden konkretny termin. Pozostaje mieć nadzieję, że nie będzie powtórki z rozrywki, gdy dopiero pod koniec sezonu (24 sierpnia 2014 roku) wszedł w życie przepis pozwalający kierowcom kategorii B jeździć motocyklami z silnikiem o pojemności do 125 cm3.

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.