Pages Menu
Categories Menu

Dodane w lip 3, 2015 in Newsy | 0 komentarzy

Wakacje na drogach

policja logo

Rozpoczął się sezon wakacyjny, a wraz z nim okres wzmożonego ruchu na polskich drogach. Spragnieni wypoczynku kierowcy powinni pamiętać o zachowaniu najważniejszych zasad bezpieczeństwa na drodze, by wszyscy mogli w nienaruszonym stanie dotrzeć do celu. Policja razem z Inspekcją Transportu Drogowego apelują o rozwagę, cierpliwość i zdjęcie nogi z gazu.

W tym roku, podobnie w jak w poprzednich latach, nad bezpieczeństwem zatłoczonych w tym okresie polskich tras czuwać będą policjanci z wydziału ruchu drogowego. Wzmożone kontrole pojawią się na trasach dojazdowych prowadzących do ośrodków wypoczynkowych. Na specjalnym spotkaniu przedstawicieli Policji i Inspekcji Transportu Drogowego omówiono najważniejsze zasady bezpiecznego podróżowania. Wsiadanie za kierownicę będąc całkowicie wypoczętym, zapinanie pasów podczas całej podróży przez wszystkich podróżujących, przewożenie dzieci w specjalnych fotelikach, stosowanie się do znaków ograniczających prędkość oraz zachowanie niepisanych zasad kultury kierowców pozwoli dotrzeć bezpiecznie na upragnione wakacje.

Policja przypomina o niedawnych zaostrzeniach przepisów ruchu drogowego. Od 18 maja b.r. przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h poskutkuje utratą prawa jazdy na okres trzech miesięcy. Srogie kary czekają również na kierowców jadących na podwójnym gazie. Dla nowicjuszy ustawodawca przewidział karę 5 tysięcy złotych, a dla recydywistów nie mniejszą niż 10 tysięcy złotych.

Jak podkreśla Komenda Główna Policji w wakacje znacznie wzrasta liczba wypadków na polskich drogach. Sprzyjająca aura pogodowa oraz wakacyjne rozkojarzenie mogą doprowadzić do nieszczęścia. W okresie wakacyjnym uaktywniają się także piraci drogowi, którzy pędząc do ośrodków wypoczynkowych nie zwracają uwagi na obowiązujące przepisy kodeksu drogowego. O kulturze jazdy nie wspominając.

Policja oraz Inspekcja Transportu Drogowego przypomina także o wzmożonych kontrolach autobusów przewożących dzieci. Stan techniczny i wyposażenie pojazdu oraz trzeźwość kierowcy są dla służb priorytetem.

Tagi: , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.