Pages Menu
Categories Menu

Dodane w mar 4, 2015 in Newsy | 0 komentarzy

Większa baza pytań na prawo jazdy

młody kierowca

W styczniu 2013 roku weszła w życie nowa formuła pytań egzaminacyjnych w części teoretycznej na prawo jazdy. Zmiany od początku budziły liczne sprzeciwy i kontrowersje, głównie z powodu błędnie skonstruowanych pytań lub pytań zawierających błędne odpowiedzi. Rząd powołał wobec tego specjalną komisję, której zadaniem będzie weryfikacja poprawności pytań. Pod lupą komisji znalazło się blisko 2,9 tys. pytań, z czego aż 1559 dotyczy kategorii B.

Rząd zapowiada również, że po zakończeniu prac specjalnej komisji nastąpi upublicznienie bazy pytań, ale jednocześnie także jej zwiększenie. Od tej pory propozycje ewentualnych pytań, wizualizacji czy scenariuszy drogowych będą mogli przesyłać wszyscy. Po sprawdzeniu poprawności i stwierdzeniu zasadności pytania, specjalna komisja umieści je w bazie.

Projekt ma ruszyć od 10 maja bieżącego roku. W praktyce oznacza to, że pula pytań będzie nieskończona. Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju nie podało ani górnej granicy ilości takich pytań, ani częstotliwości przeprowadzania weryfikacji takich pytań. Stąd uzasadnione obawy przyszłych kierowców co do skuteczności takiego rozwiązania.

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.