Pages Menu
Categories Menu

Dodane w gru 29, 2015 in Newsy | 0 komentarzy

Wzmożony ruch na drogach

autostrada

TTstudio/bigstockphoto.com

Świąteczny czas to okres wzmożonego ruchu drogowego. Wielu z nas rusza wtedy w daleką podróż. Aby szczęśliwie dojechać do celu, warto zachować szczególną ostrożność i rozwagę. Tłok i pośpiech mogą doprowadzić do tragicznych w skutkach wypadków. Policja apeluje o dostosowywanie prędkości do warunków jazdy. Choć pogoda nas jak do tej pory rozpieszcza, nie oznacza to, że na drogach jest całkowicie bezpiecznie. Warto także wybrać się w podróż możliwie rano, gdy na drogach nie porusza się jeszcze tak wiele pojazdów oraz aby uniknąć pośpiechu i stresu wywołanego staniem w korkach. Pamiętajmy również, że na drogach należy spodziewać się wzmożonych kontroli i patroli policyjnej drogówki. Kontrola trzeźwości, prędkości oraz stanu technicznego to główne kierunki działań policjantów, podejmowane w okresach wzmożonego ruchu na polskich drogach.

Jak apeluje Iwona Kuc z zespołu prasowego Komendy Głównej Policji, warto pomyśleć o warunkach pogodowych, które w wielu rejonach mogą stać się niekorzystne. Śliska nawierzchnia spowodowana opadami deszczu, śniegu, poranne mgły i szybki zachód słońca nie są sprzymierzeńcami kierowców. Trzeba także zaplanować podróż w taki sposób, by nie pędzić na ostatnią chwilę. Zbyt wysoka prędkość jest nadal główną przyczyną wypadków i kolizji drogowych. warto zachować szczególną ostrożność na ostatnich kilometrach podróży. Z policyjnych danych wynika, że do sporej liczby wypadków dochodzi właśnie na ostatnich kilometrach trasy, gdy zniecierpliwiony kierowca zaczyn przyśpieszać, by jak najszybciej dojechać do celu. Pamiętajmy także o zaostrzonych przepisach drogowych. Przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o 50 km/h spowoduje utratę prawa jazdy.

Rozsądek, cierpliwość, dostosowanie prędkości do warunków pogodowych oraz odpowiednie zaplanowanie trasy to coroczne zalecenie Komendy Głównej Policji, która w okresach intensywnego ruchu na drogach wystosowuje apel do wszystkich kierowców. Pamiętajmy, że co roku w okresie świątecznym na polskich drogach ginie wiele osób.

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.