Pages Menu
Categories Menu

Dodane w lip 26, 2015 in Newsy | 0 komentarzy

Zmian dla kierowców ciąg dalszy

przepisy

Bieżący rok jest szczególnie obfity we wszelkie zmiany dotykające właścicieli pojazdów. Po kolejnych zaostrzeniach przepisów ruchu drogowego oraz dodatkowej ilości urządzeń kontrolujących, rząd szykuje kolejne baty na kierowców. Wszystko oczywiście w imię kultowej wymówki poprawy bezpieczeństwa użytkowników dróg. Jakie zmiany czekają coraz mniej szczęśliwych posiadaczy aut?

Od jakiegoś czasu rząd snuje plany dotyczące obowiązku przeprowadzania regularnych badań technicznych pojazdów. Pomysły są różne, rezultat ten sam – zasilenie budżetu pieniędzmi zapominalskich kierowców.

Pomysł numer jeden – samochód będzie oznaczany specjalną naklejką, umieszczaną na przedniej szybie samochodu, która poinformuje służby i innych kierowców o aktualnym wyniku przeglądu technicznego.

Pomysł numer dwa – dla zapominalskich dodatkowa atrakcja w postaci podwójnej stawki za nieterminowe badanie techniczne.

Pierwszy pomysł wydaje się całkiem sensowny, podobnie jak umieszczanie przez początkujących kierowców zielonego listka na tylnej szybie pojazdu. Tego typu propozycje mogą faktycznie przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego. Jednak w tej łyżce miodu znajdzie się odrobina dziegciu. Oprócz obowiązkowej pieczątki w dowodzie rejestracyjnym auta oraz naklejki na szybie, potrzebne będzie to, co biurokraci kochają najbardziej – stosowne zaświadczenie ze stacji diagnostycznej. Jakie? Nie wiadomo. Można się spodziewać, biorąc pod uwagę polskie realia, że jego brak będzie odpowiednio potraktowany. Oprócz tego zdjęcia samochodu i zamieszczenie jego danych do bazy.

Drugi pomysł niestety nie ma żadnych pozytywnych stron. Wystarczy, że kierowca spóźni się tylko jeden dzień, by następnie zapłacić za badania techniczne podwójną stawkę. Cóż, krótka pamięć bywa kosztowna. Naprawdę trudno dostrzec w tym projekcie jakąkolwiek zaletę. Sięganie po pieniądze z kieszeni kierowcy w tak absurdalnych sytuacjach na pewno nie wpłynie na poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach. Pozostaje czekać na rozwój wypadków, w tym przypadku nie drogowych.

Tagi: ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.