Pages Menu
Categories Menu

Dodane w sty 5, 2016 in Samochody | 0 komentarzy

Znika opłata recyklingowa

gielda samochodowa

Andre Skibinski, flickr.com

Jak podaje „Gazeta Wyborcza”, sprowadzanie używanych aut z zagranicy będzie tańsze. Wszystko dzięki przepisom, które zaczną obowiązywać już od 1 stycznia 2016 roku. Według nowych regulacji, nie będzie obowiązku uiszczania obowiązkowej do tej pory opłaty recyklingowej w wysokości 500 złotych, wpłacanej na konto Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Opłata była przeznaczana na ekologiczne złomowanie używanych samochodów, sprowadzanych z państw Unii Europejskiej. Płacić musiał każdy, kto zdecydował się na sprowadzenia używanego auta z zagranicy, a ponadto od każdego egzemplarza.

Pod naciskiem Komisji Europejskiej opłata recyklingowa zostanie zdjęta z importerów indywidualnych oraz komisów samochodowych. Obowiązek zapewnienia stacji złomowania samochodów zostanie przeniesiony na dużych przedsiębiorców, którzy sprowadzają ponad tysiąc aut w ciągu roku.

Według różnych statystyk, Polacy sprowadzają nawet 900 tysięcy używanych samochodów rocznie. Dzięki zmianie przepisów, ta liczba może znacznie wzrosnąć.

Tagi: ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.