Pages Menu
Categories Menu

Dodane w Maj 29, 2018 in Motosport | 0 komentarzy

Jazda quadem – przepisy

Quady to coraz popularniejsze pojazdy czterokołowe, na których spotkać można nawet dzieci. Niektórzy rodzice zapominają jednak, że tak jak każdy pojazd wyposażony w silnik, quad może stanowić zagrożenie dla osób, nie mających dużej wprawy w jeździe nim, a także że taką maszynę również obwiązują przepisy ruchu drogowego.

Czytaj dalej

Dodane w czerwiec 23, 2014 in Motosport, Newsy, Samochody | 0 komentarzy

Peugeot 208 GTi 30th Anniversary

https://www.youtube.com/watch?v=R0C41BQOcHQ

27-29 czerwca odbędzie się kolejna już edycja Goodwood Festival of Speed, który działa od 1993 roku, czyli od momentu ustanowienia festiwalu przez Charlesa Henry’ego Gordon-Lennoxa. Właśnie podczas tej imprezy zostanie zaprezentowana limitowana wersja samochodu ze stajni Peugeot, modelu 208 GTi. Okazja jest nie byle jaka, gdyż to właśnie model 205 GTi będzie obchodził swoje 30-te urodziny.

Czytaj dalej

Dodane w Maj 22, 2014 in Motosport, Newsy | 0 komentarzy

Tor Formuły 1 w Gdańsku?

Formuła 1

Chuljae Lee, flickr

Dobra wiadomość dla wszystkich miłośników Formuły 1. W zeszłym tygodniu do władz miasta Gdańska wpłynął projekt budowy własnego toru wyścigowego Formuły 1, który ma powstać w ramach Narodowego Centrum Sportów Motorowych i Rekreacji. Autorem projektu jest niemiecki architekt i kierowca wyścigowy, Hermann Tilke. Na zorganizowanej z tej okazji II Konferencji, która odbyła się 12 maja w Centrum wystawienniczym Amber EXPO w Gdańsku, mogliśmy dowiedzieć się paru szczegółów związanych z ww. planami.

Czytaj dalej

Dodane w styczeń 30, 2014 in Motocykle, Motosport, Newsy | 0 komentarzy

Rewolucyjna manetka od Inoveli

Na początku tego roku francuska firma Inoveli zaprezentowała swój opatentowany wynalazek, który powstał w wyniku 5-letnich badań. Jak głosi sama firma, urządzenie to ma zrewolucjonizować sporty motocyklowe. Mowa tutaj o specjalnej manetce gazu, zbliżonej w działaniu do manetki wykorzystywanej w quadach. A urządzenie to zwie się Inoveli FV01.

Czytaj dalej

Dodane w grudzień 21, 2013 in Motosport | 0 komentarzy

Travis Pastrana w Warszawie

Nitro Circus (plakat)

Travis Pastrana, guru w świecie FMX, czyli Freestyle Motocrossu i 19-sto krotny medalista X-Games, wystąpił w zeszłą w sobotę z niesamowitym spektaklu sportowym na warszawskim Stadionie Narodowym.

Czytaj dalej